Tag Archives: DOS

Játékbemutató: Panzer General (1994)

Sajnos úgy alakult, hogy sikerült elkapnom ezt a jó nevű Covid vírust, és hát elég rendesen ledöntött a lábamról, s mikor eme sorokat írom, már erős 1,5 hete küzdök a betegséggel. Igaziból már ez a betegség is megérne egy bejegyzést, de mivel szeretném minél gyorsabban elfelejteni, így ezt most inkább kihagyom, s szóljon ez a cikk egy remek játékról!Hogy miért ... Tovább olvasom »

GEO Persona GLT-216A: És rájössz, mi az igazi prémium

Megfordult már pár laptop a kezem között, mind a mostani, mind a múlt évezredből egyaránt. Sok gyártó nívós, és kevésbé nívós laptopjáról írtam már cikket, vagy nyilvánítottam véleményt. S ha valami igazán érdekessel akadtam össze, arról azért egy-egy cikket szoktam is írni. A Mostani tesztem alanya sem véletlenül került ebben a cikkben a középpontban. Mert láttam már minőségi laptopot, akár ... Tovább olvasom »

Compaq presario CDS 520 a praktikus retro gép

Ha azt mondom, hogy All In One PC, akkor az informatikában kicsit is jártasabb ember egyből tudja, hogy egy olyan számítógépről van szó, ahol egy LCD monitorba vannak beépítve a főbb komponensek is (alaplap, CPU, memória, háttértár) s így egyben képeznek egy számítógépet, tehát nincs különálló “kasztni” Aminek hála, nem csak kevesebb helyet foglal a számítógépünk, de praktikusabb is, hiszen ... Tovább olvasom »

Az enyém 10,5 centi… Vastag!

Jópár évvel ezelőtt kaptam egy Acer LX1100-as típusú laptopot, csak magát a gépet, de a felkínáló szerint a gép egy univerzális töltő csatlakoztatása után elindult és képet is adott. Így egy újabb gyöngyszemben reménykedve fogadtam el a gépet. Megérkezte után egyből kipróbáltam, és sajnos nem voltam boldog, mert igaz a gép elindult, képet is adott, a BIOS-ba is be lehetett ... Tovább olvasom »

Compaq Deskpro 386s újraélesztése

Croix nevű fórumtárs szólt, hogy lenne neki egy Compaq Deskpro 386s típusú PC-je, s kérdezte, hogy nem-e érdekelne engem?! Én nem igazán szeretem a Brand gépeket, mert speckó alkatrészek kellenek hozzájuk, macerás a bővíthetőségük, ráadásul az alaplapok BIOS-a is a végletekig le vannak butítva. Viszont ez a gép érdekelt, mert egyrészt megtetszett a gépháza, teljesen vissza adja a 80-as évek ... Tovább olvasom »

Építsünk 286-ost

Akik ismernek, azok tudják, hogy elég nagy retro számítástechnika kedvelő vagyok, s lényegében gyűjtök mindenféle régi hardvert, ami már jó öreg, és legalább 15 éves elmúlt. Mivel már jó pár éve igen agresszíven élek eme hobbinak, így az évek alatt szépen fel is halmoztam mindenféle komplett és fél komplett konfigot, amelyekről elég sok esetben cikket is szoktam írni. Ám valami ... Tovább olvasom »

386 lap kicsit felerősítve

Mostanság olyan helyzetbe kerültem, hogy egyszerűen nem tudok mellettetek érvényesülni, mert folyamatosan küldtök nekem jobbnál jobb cikkeket, hogy azokat publikáljam. Ezúttal is így történt, Darthsun írt nektek egy szüsszenetet, aki nemm mellesleg felelős a retro-driver letöltő részlegért is. Fogadjátok eme cikket tőle szeretettel:   Sziasztok !   Aki ismer innen vagy a K6-retro fórumból, tudja hogy retro kedvelő vagyok.Komplett konfigurációkat ... Tovább olvasom »

Toshiba T3100SX, avagy egy 386-os laptop harca a túlélésért.

Eme cikket papszi fórumtársunk készítette nektek, fogadjátok tőle szeretettel:     Rengeteget járunk piacra Mokó barátommal , és rengeteg pc-s “lomot” elhoztunk már, komplett pc-ket, rengeteg procit, bővítőkártyákat, még azt is amiről azt se tudtuk hogy mi az. Mind ezt attól a gondolattól vezérelve, hogy jobb sorsa lesz a cuccoknak nálunk(meg eleve is gyűjtők vagyunk), illetve ami olyan, próbáljuk helyrehozni, javítani , hogy ... Tovább olvasom »

IBM P70 a gázplazma erejével

Már nem is emlékezem, hogy pontosan mikor láttam meg a 80-as évek végén használt csúcs kategóriás kijelzők, a gázplazma megjelenítők képét, színvilágát. De egy biztos, azonnal megbabonázott a borostyán sárga/vöröses színvilág, és a gyönyörű kontrasztos kijelző. Tisztában voltam vele, hogy a kokain árfolyamával vetekedő árának, és a nagy fogyasztásának köszönhetően nem volt túl elterjedt cucc, ráadásul a 90-es évekre teljesen ... Tovább olvasom »

VESA buszos VGA kártyák tesztje

Még a kanyarban sem volt a hardveres 3D gyorsítás, de mégis úgy alakult, hogy az ISA foglalat egyre inkább szűk keresztmetszetté vált a grafikus kártyák esetében. Éppen ezért egy új szabványt kellett kitalálni, ami magasabb sávszélt tudott biztosítani. Így 1992-ben létrehozták a VESA Local Bus csatolófelületet (rövidítve VLB), amely az ISA foglalat 16bites sávszélességével szemben, ez már 32biten tudott kommunikálni ... Tovább olvasom »