Nemrégiben mutattam be, hogy milyen jó kis Super Socket 7-es konfigot raktam össze! Abban a cikkben kiemeltem, hogy az egyik kedvenc platformom is, a sokszínű, támogatott CPU listájának köszönhetően. Az évek során több, a platform legjobb alaplapjaiból sikerült pár példányra szert tennem, s úgy gondoltam, hogy összemérem őket, hogy az abszolút csúcs Super Socket 7 platform megépítéséhez melyik alaplap a ... Tovább olvasom »
Tag Archives: Epox
SD RAM a Rambus ellen
Egy pár napja egy régi cimborám szólt, hogy hát lenne neki egy dobozos Epox alaplapja, ami elég ritka, és, hogy nem-e érdekelne. Mikor megláttam, hogy egy dobozos valószínűleg sosem’ használt i820-as Rambus memóriás alaplapról van szó, nagyon megörültem neki, s miután elhoztam, úgy gondoltam, hogy írok köré egy cikket. Korában is volt dolgom Rambus memóriás alaplapokkal, Slot1, Socket370, Socket423 Socket478-as ... Tovább olvasom »
AMD K6: Retro tuning
Mivel a 386-os tesztem igen népszerű lett nálatok, ezért úgy gondoltam, hogy maradok még egy kört a retro-nál! Persze nem a 80-as évek végén lévő számítógépekre gondolok, mert a 386-oshoz képest ugrok az időben cirka 15 évet, és a 1990-es évek vége, 2000-es évek legelejére szeretnélek kalauzolni titeket! Abba az időbe, mikor számomra a számítástechnika bimbódzó virága kezdett kinyílni. Egyre ... Tovább olvasom »
3200+os Barton: A visszavágó
Este 11-kor mikor fáradtan hazaérek a munkából hát mi mást is csinálhatnék, ha nem is egy jó kis tuningot! Így tehát most a héten is a szürke hétköznapi késő estéket tuningolással töltöttem. Nézegettem a proci készletet, hogy mit is kéne?! És sikerült rálelnem a mindenfelé heverő hardverek közt egy jó kis 3200+ típusjelzésű Bartont. A jó múltkorijában már hajtottam, egy ... Tovább olvasom »
Durcás Duron tesztje
Ez a tesztem is K7-es architektúrára épülő CPU-ról fog szólni, de mivel már sok Athlont kiteszteltem, úgy döntöttem, megnézek, mit is bír egy Duron. Jó szöveg mi? Amúgy tökre nem így van! Az igazság az, hogy adamka16 fórumtársunk küldött nekem egy Duront, hogy teszteljem ki, mit is tud! Ennek ellenére amúgy tényleg tervezgettem egy ilyen proci nyúzását! Mit is kell ... Tovább olvasom »
T-bred Athlon XP: A visszavágó
oPal barátom is olvasta a nem rég bemutatott Thoroughbred magos AMD tuningomat, s láttán hogy nem sikerült a processzortól várható, szép kövér eredményt elérnem, úgy gondolta, hogy elküldi az ő T-Bred AMD Athlon processzorát, hátha azzal több sikert fogok elérni a saját és a ti örömötökre! Egy 1800+-os T-Bred jutott hozzám, aminek a valós órajele 1533MHz-es. És ez a múltkoritól ... Tovább olvasom »
2000+-os T-bred, fagyállóra gerjed
Legutóbbi tesztemben egy Palomino magos X1800 volt a főszereplő, ami hát nem a legjobban volt tuningolható. Ebben a tesztemben a Palomino utódját szemeltem ki, kíváncsi voltam, hogy a következő K7-es generációba passzoló Thoroughbred magos Athlon mire képes, és mennyi tartalék lapulhat benne. A Palominohoz képest ez a CPU már 0, 13mikronocs csíkszélességgel készült, SIMD utasításkészlete viszont ugyanaz, mint a korábbi ... Tovább olvasom »
Athlon XP 1800+Katasztrófa
Ebben a tesztemben egy Palomino magos AMD Athlon XP CPU-t fogok meghajtani, legalábbis megpróbálom meghajtani, illetve a gond, nem a próbálkozásommal lesz… Na szóval… Az AMD a Palomino magos Athlonokat 2001-ben mutatta be. Ezek a CPU-k voltak az első olyan K7-esek, amik először kapták meg a PR jelzést, azaz a nevükben lévő szám nem a valós órajelre utalt. A Palomino ... Tovább olvasom »
AMD Barton tuning próbálkozás
Első megjegyzés/gondolatmenet: Én még ilyen semmit nem érő antituningos procit nem láttam, azt sem érdemelné meg, hogy cikket írjak belőle. Egyedül csak azért írom meg, mert egyrészt kétszer félnapom ráment, másrészt, mert nagyon pofás kis képeket készítettem, ráadásul elég sokat, szóval, ha másért nem, majd arra jó lesz ez a cikk, hogy lehessen nézegetni a „kocka szív” döglesztő képeket! …És ... Tovább olvasom »